PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Przed zleceniem projektu

Kiedy już decydujesz się powierzyć nam wykonanie strony sklepu musisz wiedzieć o kilku ważnych kwestiach mających wpływ na wycenę:

 1. cena zależy od ilości czasu koniecznego na wykonanie strony oraz ceny wymaganych licencji i modułów
 2. strona może być wykonana na podstawowym szablonie graficznym, szablonie graficznym z indywidualnie dostosowaną szatą graficzną lub na podstawie indywidualnego projektu graficznego
 3. materiały na stronę dostarczasz sam (grafiki, zdjęcia, treści) lub możesz zamówić wykonanie zdjęć i grafik oraz redagowanie treści (copywriting)
 4. strona może być przygotowana jako sam projekt+instalacja na serwerze lub może być przygotowana wraz z przygotowaniem pod SEO projekty, instalacja, indeksowanie w Google, przygotowanie treści i linków pod pozycjonowanie, wdrożenie modułu SEO)
 5. ekspresowy termin wykonania strony często powoduje przesunięcie w czasie innych projektów oraz zakup większej ilości kawy do pracy w nocy:)
 1. Zapytanie ofertowe i wstępna wycena na podstawie formularza wyceny
 2. Brief (wywiad) z klientem – poprzez formularz online lub osobiście
 3. Wybór szablonu graficznego lub ustalenie indywidualnego projektu -mockupu
 4. Dostarczenie przez klienta materiałów (grafiki, teksty)
 5. Wykonanie wstępnego projektu do oceny
 6. Zgłoszenie ewentualnych poprawek
 7. Naniesienie poprawek do projektu
 8. Akceptacja i wdrożenie strony (optymalizacja, testy szybkości, instalacja na hostingu)
 9. Rozliczenie, przekazanie dostępów, szkolenie z obsługi

Tak, w przeciwieństwie do wielu online-owych kreatorów czy stron na abonament po rozliczeniu projektu otrzymujesz wyłączne prawa do projektu oraz niewyłączne licencje na korzystanie z zastosowanych: szablonów, wtyczek, grafik i zdjęć stockowych, systemów CMS.

Nasze projekty nie wymagają miesięcznego abonamentu bo są tworzone na otwartym oprogramowaniu. W przyszłości praktycznie każdy webmaster może przejąć jej prowadzenie i stworzyć modyfikacje.

Ze względu na to ,że zaleca się aktualizowanie systemu, wtyczek i modułów, tworzenie kopii strony, optymalizacje zawartości to zalecamy rozważenie powierzenia administracji stroną w ramach niewielkiej miesięcznej opłaty w umowie terminowej. W dziale usług dodatkowych dla stron internetowych przeczytasz więcej na ten temat.

Jeśli nie chcesz płacić za administrację witryny możesz raz na jakiś czas (zalecamy przynajmniej raz na rok) zlecić wykonanie okresowego przeglądu i optymalizacji strony. Wyceniamy to wtedy w zależności od wielkości witryny i zakresu prac. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o opcjach dodatkowych dla witryn internetowych przejdź do naszego działu usług dodatkowych.

Pozycjonowanie strony to chyba najważniejsza rzecz bo chodzi o to aby generowała jak największy ruch. Nie zawsze jest to równoznaczne z wyświetlaniem strony na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Dla każdego projektu oferujemy promocyjne warunki na ofertę pozycjonowania. Ze względu na to ,że pozycjonowanie to stały proces optymalizacji i kontroli treści i linków realizujemy to w ramach stałej miesięcznej opłaty.

Jeśli chcesz poznać naszą ofertę pozycjonowania przejdź na stronę z ofertą pozycjonowania dla stron i sklepów internetowych.

Stolaweb to projekt realizowany przez grupę osób działających jako beneficjenci „Fundacji Firma Dla Każdego” zrzeszającej artystów, programistów i designerów w ramach tzw. inkubatora przedsiębiorczości. Projekty i usługi realizowane są poprzez zawarcie umowy o dzieło lub zlecenie pomiędzy klientem a Fundacją. Klient rozlicza się bezpośrednio z Fundacją dokonując wpłat na numer konta fundacji.

Wszelkie płatności należy dokonywać na konto firmy „Fundacja Firma dla Każdego” 00-079 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 79/300 , NIP: 5252625624,
numer konta: Bank BGŻ BNP Paribas nr: 64 1750 0009 0000 0000 3109 3457.
Wystawiamy fakturę VAT 23%.

2. W trakcie realizacji projektu

Stawiamy na stały kontakt z klientem. Na każdym etapie możesz podejrzeć stan prac i zadać dodatkowe pytania. Do tego celu otrzymasz dedykowany adres roboczy witryny oraz email kontaktowy.

Każdego klienta traktujemy indywidualnie, Jesteśmy małą rodzinną firmą i tak też podchodzimy do współpracy. Zawsze możesz napisać lub zadzwonić skonsultować swoje uwagi. Nie musisz tracić czasu na kontakt z grafikiem, programistą, informatykiem i copywriterem i rzeszą innych pracowników. Wszystko nadzorujemy osobiście.

Podczas realizacji projektu otrzymasz adres email do zgłaszania uwag a my jeszcze tego samego dnia odpowiemy Ci na Twoje zapytanie.

Staramy się aby projekt w pełni odpowiadał Twoim potrzebom dlatego stawiamy na dokładny wywiad (brief) na początku współpracy a projekt realizujemy zgodnie z tymi założeniami. Jeśli projekt jest wykonywany na podstawowym szablonie lub na szablonie premium z indywidualnie dobraną szatą graficzną to też zakres poprawek nie może wybiegać ponad możliwości techniczne wybranego układu. Pozwala to zachować ustalony termin realizacji oraz dotrzymać umówionej ceny.

Ilość poprawek może być dowolna lecz nie powinna wymagać więcej niż 3 godzin pracy grafika/programisty. Dlatego tak ważny jest brief i badanie potrzeb jakie przeprowadzamy na samym początku.

Jeśli projekt realizowany jest od czystej kartki papieru to będzie opierał się dokładnie na pierwotnych ustaleniach projektu a poprawki tez nie powinny przekraczać 3 godzin modyfikacji.

3. Obsługa posprzedażowa (Support)

Po skończonym projekcie otrzymasz 12 miesięczną pomoc techniczną w ramach poprawnego działania strony.

Przez cały czas możesz do nas pisać  z pytaniami odnośnie obsługi panelu strony oraz pytaniami odnośnie aktualizacji. W tym celu skorzystaj z formularza pomocy technicznej dostępnego tutaj. Chętnie pomożemy.

Zawsze możesz zlecić dodatkowe usługi takie jak pozycjonowanie, administrowanie stroną, aktualizacje treści poprzez kontakt telefoniczny, czat lub formularz kontaktowy. Więcej w dziale: usługi dodatkowe dla stron internetowych.

Nasze strony tworzymy tak, aby były ich obsługa przez użytkownika była jak najbardziej przyjazna. Dodatkowo, jeśli nie umiesz czegoś zmienić lub chcesz to zlecić nam nie ma problemu. Albo prześlemy Ci krótki tutorial jak dokonać zmian albo wycenimy dodatkowe prace. Możesz też powierzyć nam stałą opiekę nad stroną zawierającą aktualizacje treści w ramach umowy terminowej za niewielką miesięczną opłatą. Więcej informacji znajdziesz w dziale usługi dodatkowe dla stron internetowych.

Każda dobra strona internetowa lub sklep to aktualna strona. W ramach prowadzenia biznesu trzeba stale modyfikować ofertę, dodawać nowe produkty, informacje dlatego oferujemy pełną obsługę w zakresie dodatkowych usług w ramach stron czy sklepów internetowych.

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w branży takimi jak kancelaria prawna czy studio fotograficzne. Jeśli potrzebujesz zmienić zapisy regulaminu, stworzyć dodatkowe dokumenty, skonsultować bieżące kwestie prawne związane ze swoim sklepem internetowym skontaktujemy Cię z naszym sprawdzonym partnerem Kancelarią Prawną.

Jeśli potrzebujesz zrobić sesję zdjęciową dla swojej firmy, sklepu. Przeprowadzić sesję produktową, wizerunkową, nakręcić video daj nam znać. Umówimy Ci profesjonalną sesję w naszym partnerskim studiu fotograficznym.

Więcej informacji znajdziesz w dziale usługi dodatkowe dla stron internetowych.

Możesz za niewielką opłatą miesięczną zlecić nam administrowanie stroną wraz z cyklicznymi aktualizacjami. Jest to oszczędność czasu, gwarancja poprawnej aktualizacji oraz bezpieczeństwo strony.

Usługa jest w ramach umowy terminowej i miesięcznej niewielkiej opłaty. Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat zlecenia aktualizacji i administracji nad Twoją stroną lub sklepem internetowym.

Jeśli Twoja strona nie działa poprawnie lub została zaatakowana przez hakerów chętnie pomożemy. Jeśli Twój okres gwarancji minął nie martw się. Prześlij zgłoszenie poprzez dostępny tuta: formularz pomocy technicznej, a przyjrzymy się problemowi i wycenimy potrzebne prace.

Nie martw się. W internecie zdarzają się problemy bo to złożony organizm ale zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Strony internetowe z czasem mogą wymagać przeglądu i optymalizacji. Dzieje się tak ponieważ silnik WordPress i  komponenty strony wymagają cyklicznej aktualizacji. Są dzięki temu odporne na ataki hakerów oraz zachowują swoje pierwotne właściwości. Kolejna kwestia to dodawanie kolejnych grafik i treści. Często trzeba je dodatkowo optymalizować bo dodanie dużego zdjęcia zawsze może wpłynąć na spowolnienie działania strony. To naturalna kolej rzeczy. Strona wczytuje swoją zawartość do przeglądarki klienta a nie każdy ma szybki internet.

Dla stron wykonanych dla WordPress zalecamy skorzystanie z usługi ciągłej administracji stroną w ramach niewielkiej opłaty miesięcznej.

W przypadku nie korzystania z bieżącej administracji stroną zalecamy przynajmniej raz na rok zlecić tzw. „przegląd techniczny strony” w raz z optymalizacją treści. jest to konieczne aby uaktualnić poszczególne elementy i zoptymalizować umieszczone grafiki i zdjęcia. Aby dowiedzieć się więcej na temat usługi „przeglądu strony” przejdź do działu usługi dodatkowe dla stron i sklepów internetowych.

zegar z zieloną wskazówką

POMOC TECHNICZNA

jeśli masz problem ze stroną lub masz zapytanie techniczne dotyczące naszej realizacji prześlij zgłoszenie poprzez poniższy formularz.

Aby zgłosić problem wypełnij formularz

  PYTANIA I ODPOWIEDZI

  PYTANIA I ODPOWIEDZI

  Jeśli masz pytania odnośnie realizacji projektu. Zapoznaj się w pierwszej kolejności z najbardziej popularnymi pytaniami na stronie POMOC

  PYTANIE O OFERTĘ

  PYTANIE O OFERTĘ

  Jeśli masz pytania odnośnie naszej oferty wyślij do nas wiadomość poprzez formularz zgłoszeniowy.

  PYTANIE TECHNICZNE

  PYTANIE TECHNICZNE

  Jeśli chcesz uzyskać pomoc odnośnie swojej strony prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego na stronie POMOC